Bez kategorii,  Z serca SeksMisji

Oczekiwania od pierwszego wejrzenia :)

Tak mnie coś dzisiaj tknęło, aby opublikować coś edukacyjnego, o dorosłych 🙂

Pamiętam, że o wzajemnych oczekiwaniach wobec płci mówiliśmy już na pierwszych zajęciach studiów (seksuologia kliniczna). Omawialiśmy je również później, z prof. Lew- Starowiczem, ale to na pierwszych zajęciach pomyślałam sobie „jakie to ciekawe”. Kiedy padło na sali pytanie „jak myślicie, czego kobiety najbardziej oczekują od mężczyzn przed wejściem w związek, na co zwracają uwagę?” odpowiedziałam, że czułości, poczucia humoru, inteligencji. Badania pokazują jednak coś zupełnie innego. Początkowo trudno było mi się z tym zgodzić, ale…szybko przeanalizowałam zapiski w zeszycie, zajrzałam w siebie i ukłoniłam się w duchu. David M. Buss trafnie opisał nasze oczekiwania przy wyborze partnera/ partnerki.

Tak, my kobiety oczekujemy niezawodności. Mój partner żartuje, że oprócz psychologii i seksuologii, specjalizuję się również w archeologii. Sprawienie mi zawodu jest jak odebranie mi czegoś bardzo cennego, będę próbowała to odzyskać wracając do tematu na milion sposobów. Kiedy definiuję sobie różnicę między chłopcem a mężczyzną, to mężczyznę widzę jako kogoś niezawodnego, kto na wszystko spojrzy spokojnym, męskim wzrokiem i bez zbędnych komentarzy, nie wiedzieć jak i kiedy sprawi, że to, co przed chwilą było kłopotem, teraz kłopotem nie jest.

Pod słowem dojrzałość kryje się tak wiele, że chyba nie znajdzie się kobieta, która poznając mężczyznę nie uwzględni tego w budowaniu swojej opinii o nim. Dojrzałość to jedna z najbardziej cenionych przeze mnie cech wśród ludzi, nie tylko wśród mężczyzn.

Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją (szczególnie w naszym kraju, gdzie tytuł magistra zdobywa się nie przeczytawszy ani jednej książki, nad czym nie przestaję ubolewać). Niemniej jednak, nawet jeśli nie jest dla nas ważny poziom wykształcenia, to inteligencja już na pewno jest dla nas bardzo pobudzająca. Choć to nie reguła, to za inteligencją bardzo często idzie świetne poczucie humoru, błyskotliwość…I to uczucie, że ktoś, kogo inteligencję podziwiasz, wybrał właśnie Ciebie…znasz?

Okolice 27 roku życia to taki fajny moment w życiu kobiety. Jeszcze młoda, ale już nie dzieciak. Być może nie zawsze wie, czego chce, ale już zazwyczaj ma pewność, czego nie chce. I wiecie, czego nie chce? Nie chce nieambitnego i nieprzedsiębiorczego mężczyzny. Pamiętam doskonale moment, kiedy zaczęłam szukać u mężczyzn ambicji. Sama zawsze je miałam, ale dopiero prze trzydziestką zauważyłam, jakie to dla mnie ważne.

I mówcie sobie, co chcecie, ale lubimy pieniądze i jest to dla nas ważne! Pieniądze dają spokój o jutro, poczucie, że można z tą osobą stworzyć rodzinę. I tak – zwracamy uwagę na finanse i oczekujemy, że nasz partner będzie chciał i potrafił zarobić tyle, żeby nie trzeba było do niego dokładać 🙂

A co z wysoką pozycją społeczną? Na początku był we mnie jakiś bunt na przyznanie, że to dla mnie ważne. Po przemyśleniu wiedziałam, że pozycja społeczna to nie tylko pozycja zawodowa. Chcemy kogoś, kto jest lubiany i szanowany. Kogoś, kto cieszy się uznaniem w środowisku. W tym ujęciu nie sposób się z Davidem M. Bussem nie zgodzić.

Do tego, czego kobiety oczekują od mężczyzn, musiałam się przekonać, choć są to również moje własne oczekiwania. A kiedy skończyłam notować wymienione przez wykładowcę oczekiwania mężczyzn, to zaczęłam się śmiać. Nic mnie nie zaskoczyło 😉

Otóż według badań Bussa, pierwszym, na co mężczyźni zwracają uwagę, jest nasza atrakcyjność fizyczna. Tu należy pamiętać, że wbrew temu co się nam wydaje, nie zawsze dla mężczyzn atrakcyjne jest to, co widzą na obrabianych zdjęciach w mediach. Mężczyźni cenią sobie wzorce, które wynieśli z domu. Często podobają im się kobiety podobne do ich matek, posiadające zbliżony typ urody. Nie wiedzą tego, ale do roli matki swoich dzieci typują kobiety z dziecięcą urodą – stereotypowo są to duże oczy, okrągła buzia, wysokie czoło, zadarty nos. To nie jest tak, że mężczyźni poszukują kobiet z pierwszych stron gazet 🙂

W ocenie mężczyzn bardzo ważna jest gospodarność kobiet. Kryje się pod tym dbanie o domowe ciepło, porządek, posiłki. To nie tak, że nie chcą brać w tym udziału – bardzo często chcą. Oczekują jednak, że to kobieta będzie nadawała tym czynnościom rytm i będzie to również dla niej istotny element ich życia.

Mężczyźni chcą kobiet, które nie miały zbyt wielu doświadczeń seksualnych. I zwróćcie uwagę – nie chodzi o to, aby były dziewicami. Chodzi o to, aby nie były bardziej doświadczone od nich, aby „dobrze się prowadziły”.

Okazuje się, że ważny jest również wiek kobiety. Poszukując miłości, rozglądają się za kobietami młodszymi od siebie.

Pisząc ten tekst, doszłam do wniosku, że mój partner jest prawie idealny 🙂 Tyle szczęścia mnie spotkało :)))

Dziękuję Wam za obecność 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *